Aké zmeny v obchodovaní nastali počas Corona krízy?

9. augusta 2021
0 Comments
Aké zmeny v obchodovaní nastali počas Corona krízy?

Pre skúsených maklérov je práca v realitách jednoduchšia. Mal by som si preto založiť vlastnú realitnú kanceláriu alebo byť súčasťou jednej z nich? Dnes sme sa s Martinom Štrbákom, manažérom v SaleA, porozprávali aj o aktuálnej téme Corona krízy a či je výhodné obchodovať a zakladať realitnú kanceláriu práve v tejto dobe.

V čom spočíva tvoja práca v realitnej kancelárii SaleA- Váš partner v realitách?

Som na pozícii manažéra, a preto v dnešnej dobe už nepredávam. Ak idem na stretnutie ohľadne predaja, presúvam klientov realitným partnerom, s ktorými spolupracujem. Takýmto spôsobom sa im snažím dopomôcť pri začiatkoch, aby ich mali jednoduchšie. Moja práca spočíva v kontrolovaní všetkých obchodov, ktoré máme rozpracované, aby prebehli bez komplikácií a boli úspešne ukončené.

Aké zmeny nastali počas Covid krízy na realitnom trhu?

Ja si vždy udržujem pozitívne nastavenie, a preto si myslím, že Corona niektorým pomohla, aby sme trh s nehnuteľnosťami vnímali viac v elektronickej podobe. To znamená, že čím ďalej, tým viac dávame ponuku nehnuteľnosti do digitálneho prevedenia. Či už sa jedná o virtuálnu prehliadku, ktorá nám presne zobrazí trojrozmerný priestor celej nehnuteľnosti. Alebo je to video prehliadka, ktorá najdôveryhodnejšie odprezentuje nehnuteľnosť a virtuálny homestaging, z ktorého môžete vidieť budúci stav nehnuteľnosti, ktorá ešte ani nie je postavená. Situácií sme sa museli prispôsobiť, a preto sme si našli na to odborníkov ako je marketingová agentúra Uniqteam. V podstate si kupujúci už nemusí vymedziť svoj čas na stretnutie s maklérom kvôli obhliadke. Všetko potrebné si pozrie z pohodlia svojho domova.

Kedy vznikla realitnú kancelária SaleA- Váš partner v realitách?

Realitnú kanceláriu SaleA, sme rozbehli počas prvej vlny Corona krízy a keďže som stále ostával v pozitívnom duchu, všetky veci, ktoré sme potrebovali pri rozbehnutí, sme zohnali v zľave. Či už to bol napr. systém, ktorý využívame v realitnej kancelárií, takže pre nás bolo výhodou začať práve vtedy. Názov SaleA vznikol veľmi jednoducho. „Sale“ znamená v angličtine slovo „predaj“ a „A“ na konci symbolizuje „začiatok niečoho“ ako prvé písmeno Abecedy.

Som skúsený maklér, mal by som si založiť vlastnú realitnú kanceláriu alebo by som mal spolupracovať už s existujúcou?

Ak človek pracuje sám na seba, tak má spojenú prácu s chodom firmy a nemôže sa venovať iba realitám, čo mu môže zaberať dosť veľa času. Na druhej strane, keď pracujem v dobrom tíme a nemôžem byť kvôli osobným veciam prítomný pri predaji, tak mi vie s obchodom pomôcť kolega. A ak pôsobím v realitnej kancelárii, o mojej nehnuteľnosti vedia realitní partneri a je väčšia pravdepodobnosť, že sa skôr nájde kupujúci. Nemusí byť každý súčasťou veľkého tímu. Po ukončení spolupráci s realitnou kanceláriou som aj ja mal predstavu, že začnem obchodovať sám. No nakoniec sa z toho vykľul skvelý kolektív maklérov, ktorí spolupracujú so mnou po celom Slovensku a dokážem im poradiť postupy riešenia pri zložitých obchodných prípadoch.

Leave a Comment